č. 25 / 2014
8.12.-21.12..2014

  Vianočný list pre teba...

  Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny.

  Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv.

  Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nepoznajú význam osláv. Spomínam si, že aj vlani bola usporiadaná takáto slávnosť na moju počesť. Slávnostná tabuľa bola plná delikates, ovocia a rôznych maškŕt. Výzdoba bola vskutku fantastická a všetko to dopĺňali nádherne zabalené darčeky. Chceš však niečo vedieť? Bol som oslávenec, ale nebol som pozvaný.

  Keď prišiel deň D, prišiel som, ale nechali ma vonku, pred zabuchnutými dverami. A ja som tak veľmi chcel byť s nimi. Popravde, neprekvapilo ma to, pretože v posledných rokoch všetci predo mnou zatvárajú dvere. Nepozvaný, ale predsa som sa rozhodol potichučky vojsť. Postavil som sa nebadane do rohu miestnosti a sledoval som. Všetci jedli, pili, podaktorí aj opití, rozprávali oplzlé vtipy a nesmierne sa na všetkom bavili. A naviac, keď do miestnosti vstúpil veľký tučný muž oblečený v červenom s dlhou bielou bradou. Vyzeral ako opitý, sadol si do kresla a všetky deti sa rozbehli k nemu, kričiac: „Santa Claus, Santa Claus!“, akoby táto oslava bola na jeho počesť!

  O polnoci sa všetci začali objímať. Tak som roztvoril svoju náruč čakajúc koho by som objal. A vieš čo? Nikto ma neprišiel objať. Ľudia si začali rozdávať darčeky, otvárali ich plní očakávania. Keď už boli všetky otvorené, nesmelo som sa obzrel, či tam snáď nebude aspoň jeden aj pre mňa.

  Veď ako by si sa cítil ty, keby na tvojich narodeninách boli obdarovaní všetci okrem teba - oslávenca? Vtedy som pochopil, že som nechcený, nepozvaný a preto som rýchle odišiel.

  Každý rok sa sviatok mojich narodenín zhoršuje. Ľudia pamätajú len na jedlo, pitie, zábavu, ale na mňa akosi zabúdajú. Bol by som rád, keby si mi tieto Vianoce dovolil vstúpiť do svojho života. Potešilo by ma, keby si uznal skutočnosť, že pred vyše dvetisíc rokmi som prišiel dobrovoľne na tento svet obetovať svoj život na kríži, aby som ťa zachránil. Dnes, jediné čo chcem je, aby si tomu veril celým svojím srdcom.

  Rád sa s tebou o niečo podelím. Keďže ma mnohí nepozvali na svoje párty, budem mať svoju veľkú vlastnú grandióznu oslavu, akú si nikto nevie predstaviť.

  Stále ešte prebiehajú prípravy. Dnes som poslal mnoho pozvánok a toto je jedna z nich aj pre teba. Chcem vedieť, či prídeš, aby som ti rezervoval miesto a napíšem tvoje meno zlatými písmenami do veľkej knihy pozvaných. Iba tí zapísaní budú pozvaní na párty. Tí, ktorí neodpovedia na pozvánku, zostanú vonku. Vieš, ako môžeš odpovedať na toto pozvanie? Je to jednoduché, pošli za mňa túto pozvánku všetkým, na ktorých ti záleží ...

  Budem na vás všetkých čakať na tohtoročnej oslave...

  Uvidíme sa čoskoro ... Milujem ťa!

  Ježiš

  Prečo je Ježiš lepší ako Santa Claus

  -Santa žije na severnom póle...
  Ježiš je všade.
  -Santa jazdí na saniach...
  Ježiš jazdí na vetre a kráča po vode.
  -Santa prichádza len raz do roka...
  Ježiš je vždy a všade prítomný, aby nám pomohol.
  -Santa plní naše ponožky dobrotami...
  Ježiš plní všeptky tvoje potreby.
  -Santa prichádza nepozvaný dolu komínom...
  Ježiš stojí pri tvojich dverách a klope, a vstúpi do tvojho srdca, až keď ho pozveš.
  -Aby si videl Santu, musíš si počkať v rade...
  Ježiš je tak blízko ako zmienka jeho mena.
  -Santa ti dovolí, aby si mu sedel na kolenách...
  Ježiš ti dovolí odpočívať v jeho náručí.
  -Santa nepozná tvoje meno. Všetko, čo vie povedať, je: "Ahoj. Ako sa voláš, chlapček? Ako sa voláš dievčatko?"...
  Ježiš vedel tvoje meno skôr, ako si sa narodil. To nie je všetko. Vie aj to, kde bývaš a pozná tvoju adresu. Vie, čo už máš za sebou, aj to, čo máš pred sebou a vie dokonca aj to, koľko vlasov máš na hlave.
  -Santa má veľké brucho ktoré sa podobá mise plnej želatíny...
  Ježiš má srdce plné lásky.
  -Všetko, čo Ti Santa môže ponúknuť, je jeho zvolanie: "Ho-ho-ho!"...
  Ježiš ti ponúka zdravie, pomoc a nádej.
  -Santa vraví: "Nemal by si plakať"...
  Ježiš hovorí: " Na mňa zlož všetky svoje starosti, lebo ja sa o teba starám."
  -Santovi malí pomocníci vyrábajú a rozdávajú hračky...
  Ježiš dáva nový život, uzdravuje zlomené srdcia, opravuje rozpadnuté rodiny a buduje pre nás príbytok v nebi.
  -Santa ťa môže rozosmiať, ale...
  Ježiš dáva radosť, ktorá je tvojou silou.
  -Kým Santa dáva darčeky pod váš stromček...
  Ježiš sa stal naším darom a zomrel na strome... na kríži.
  CHRISTmas! Tento čas patrí Ježišovi. Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. (Jn 3, 16-17)

  Inzerát!!!

  Mimoriadne dôležité!!!

  Možno práve pre Vás! Tak rýchlo čítajte...

  "Hľadá sa človek, jeden z troch miliárd. Výška a vonkajší vzhľad nie sú podstatné. Bankové konto a značka auta sú bezvýznamné. Čaká naň zaujímavá práca. Požiadavky sú nasledovné: viac počúvať, než hovoriť, mať viac porozumenia než pohotovosti k súdeniu, viac pomáhať, než obviňovať.

  Hľadá sa človek... Za vďačnosť nezodpovedáme. Ak sa cítiš schopný na túto prácu, prihlás sa, prosím, ako najrýchlejšie vieš u najbližšieho blížneho. Ten sa iste poteší."

  Účinky svätej spovede

  Častou svätou spoveďou:
  - sa prehlbuje poznanie seba samého;
  - rastie kresťanská poníženosť;
  - vykoreňujú sa jeho zlé návyky;
  - čelí duchovnej nedbalosti a lenivosti;
  - posilňuje sa vôľa;
  - umožňuje sa spásonosné vedenie duší;
  - sama sviatosť rozmnožuje milosť.

  o. Peter Iľko

Sv. matka Paraskeva - sv. Cyril a Metod, proste Boha za nás!